tel. 68 453-34-03
(kliknij aby zadzwonic)

Skontaktuj się z nami

contact-icon

68 453-34-03
603 562 883

Godziny przyjęć:
Pn - Pt od 8:00 do 20:00

Pracujemy również 2 soboty w miesiącu
- o szczegóły zapytaj w recepcji!

Oficjalny Partner

falubaz family logo
ZGrana rodzina - partner przychodni Denmed Logo
Od wielu lat przychodnia Denmed jest partnerem instytutu OralB Logo

Dla kogo implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe dają możliwość trwałego uzupełnienia brakujących zębów u pacjentów z całkowitym brakiem uzębienia lub brakami uniemożliwiającymi oparcie odbudowy na zębach istniejących. Są rozwiązaniem także dla pacjentów, którzy z różnych powodów nie tolerują protez wyjmowalnych. Odbudowując zęby w oparciu o wszczepy uzyskuje się wysoki efekt estetyczny i znakomite odtworzenie funkcji żucia. Rekonstrukcja taka jest bardzo zbliżona do zębów naturalnych i daje pacjentom wysokie poczucie komfortu w trakcie uśmiechu, mówienia i jedzenia.

Z czego składa się implant zębowy?

Implant składa się z wszczepionego w kość filaru, który imituje naturalny korzeń zęba. Kolejnym elementem jest łącznik, który stanowi połączenie między filarem a koroną oraz korona protetyczna, która zastępuje naturalnego zęba w jamie ustnej. Filar implantu wykonany jest najczęściej z tytanu, czyli materiału wykazującego dużą biozgodność. Oznacza to, że nie jest traktowany przez tkanki organizmu, jako ciało obce. Ponadto nie koroduje i jest wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać obciążenie. Umieszczony przez chirurga stomatologa w kości filar implantu obrasta z czasem naturalną kością, co zapewnia mu stabilność.

Nowoczesne technologie zapewniają coraz lepsze dostosowanie wszczepów do ludzkiego organizmu. To sprawia, że przypadki odrzucenia są coraz rzadsze a pacjent praktycznie nie odczuwa różnicy między zębami naturalnymi a wszczepami.

Implanty stomatologiczne – ryzyko okołozabiegowe

Trzeba jednak pamiętać, że zabieg umieszczenia wszczepów w kości jest zabiegiem chirurgicznym i dlatego istnieje szereg przeciwwskazań do zastosowania tej metody. Należą do niech przede wszystkim poważne, przewlekłe choroby jak nowotwory, cukrzyca, choroby kardiologiczne, schorzenia nerek czy wątroby. Przeciwwskazaniem jest też jednak zły stan higieny jamy ustnej, obecność stanów zapalnych zębów czy dziąseł. Nie wykonuje się też zabiegów implantacji u osób nieletnich oraz kobiet ciężarnych. Kwalifikując pacjenta do zabiegu chirurg stomatolog poza wskazaniami ogólnomedycznymi bierze pod uwagę także stan kości: jej grubość i gęstość a także stan błony śluzowej w jamie ustnej. W niektórych przypadkach istnieje możliwość korygowania warunków kostnych przez zabiegi regeneracji i zagęszczania kości.

Co warto wiedzieć o leczeniu implantologicznym?

Czas leczenia trwa zwykle kilka miesięcy i zależy od wybranej techniki. Jest to czas potrzebny do zrośnięcia się wszczepu z kością pacjenta. Zwykle dopiero po tym okresie implanty są wystarczająco stabilne, aby oprzeć na nich uzupełnienie protetyczne.

Leczenie implantologiczne jest leczeniem inwazyjnym i długotrwałym. Wymaga od pacjenta zdecydowania i determinacji. Jednak uzyskane w ten sposób uzupełnienie braków u uzębieniu najdoskonalej imituje zęby naturalne zarówno w zakresie estetyki, jak i funkcji.