tel. 68 453-34-03
(kliknij aby zadzwonic)

Przegląd stomatologiczny ? dlaczego warto?

O tym, że dentystę należy odwiedzać regularnie chyba nie trzeba nikogo przekonywać. W porę zauważone ubytki można szybko wyleczyć, a tym samym zaoszczędzić sobie często bolesnego i długotrwałego leczenia. Aby jednak uniknąć problemów z uzębieniem, trzeba raz na jakiś czas przynajmniej pojawić się na przeglądzie stomatologicznym.

Trzeba ograniczyć swój strach przed dentystą do minimum i umówić się na wizytę ? to nic nie boli :) Podczas przeglądu dentysta w Den Med nie podejmie żadnych radykalnych kroków, tylko sprawdzi stan uzębienia, ewentualnie jeśli uzna to za stosowne wykona zdjęcie RTG pojedynczego zęba lub zdjęcie panoramiczne całego uzębienia. Pamiętaj ? okresowe badanie stomatologiczne może czasem uratować życie!

Jak przygotować się do wizyty?

Przede wszystkim jeśli zależy Ci na czasie, zapytaj o czas trwania wizyty. Dobrze jest też wiedzieć jaki jest koszt takiej wizyty.  Przegląd stomatologiczny w DenMedzie jest bezpłatny!

Przed wizytą u stomatologa ? nie tylko taką z przeglądem, ale przed każdą ? należy zadbać o higienę jamy ustnej. Warto umyć zęby tuż przed wizytą, dlatego jeśli na wizytę wybierasz się bezpośrednio po pracy lub po szkole, zabierz ze sobą szczoteczkę i pastę do zębów.

Wizyta ? jak wygląda

Na wizycie lekarz stomatolog przeprowadzi z tobą wywiad ? zapyta o Twój ogólny stan zdrowia, o to czy masz jakieś poważniejsze problemy z uzębieniem, czy cierpisz na takie schorzenia jak cukrzyca, nadciśnienie lub zakrzepica (są to choroby które mają największy wpływ na stan uzębienia).

Następnie stomatolog obejrzy wszystkie zęby, istniejące wypełnienia i poszuka ewentualnych ubytków. Jama ustna to nie tylko zęby, lecz również dziąsła, dlatego lekarz sprawdzi czy nie ma też ubytków w błonie śluzowej oraz ewentualnych zmian nowotworowych (tak, w jamie ustnej też mogą się pojawić!).

Na wizycie kontrolnej stomatolog może zaproponować również oczyszczanie zębów z kamienia, co zdecydowanie zapobiega powstawaniu próchnicy w późniejszym okresie.

Jak często zgłaszać się na kontrolę?

Dla własnego dobrego samopoczucia i komfortu, warto na wizytę kontrolną do stomatologa wybrać się przynajmniej raz na pół roku. Częściej powinny do stomatologa zgłaszać się dzieci, osoby chore na cukrzycę, kobiety w ciąży oraz osoby nadużywające alkoholu, ponieważ znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka występowania chorób zębów i dziąseł. Pamiętajmy, że systematyczne przeglądy są najlepszą i najtańszą profilaktyką próchnicy i chorób dziąseł.