Piaskowanie zębów
Higienizacja jamy ustnej
Najlepszym sposobem na zdrowe i piękne zęby jest profilaktyka jamy ustnej. Dzięki temu można uchronić się przed groźnymi chorobami zębów i dziąseł oraz ich powikłaniami. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym i przeprowadzana profesjonalna higienizacja jamy ustnej pozwoli na usuwanie czających się w buzi bakterii. Umożliwi również w porę zauważenie wszelkich niepokojących zmian w obrębie jamy ustnej. Piaskowanie zębów dokładnie oczyszcza zęby z płytki nazębnej, a skaling niweluje problem kamienia nazębnego. Taka higienizacja jamy ustnej to najlepsza inwestycja w zdrowie zębów i dziąseł.
Aparat na zęby
Marzysz o pięknym uśmiechu, prostych zębach i prawidłowym zgryzie? Zgłoś się do nas!
Bezbolesne leczenie próchnicy
Zadbaj o kondycję swoich zębów i lecz je zanim potrzebne będzie leczenie kanałowe
Wybielanie zębów
Stomatologia estetyczna. Ciesz się pięknymi zębami – czaruj uśmiechem i zniewalającym blaskiem
Protetyka
Protezy, korony, mosty. Uzupełnij braki w uzębieniu – ciesz się pięknym i szerokim uśmiechem
Dentysta dla dzieci
Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Dbamy o to, aby czuło się u nas bezpiecznie i komfortowo.
Rentgen stomatologiczny
Stomatolog bezpośrednio w gabinecie może wykonać rentgenowskie zdjęcie Twojego uśmiechu!
Piaskowanie zębów – dlaczego warto?
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się płytki nazębnej jest piaskowanie zębów. Błyskawicznie usuwa nieestetyczny i przede wszystkim niebezpieczny dla zdrowia nalot nazębny, w skład którego wchodzą resztki pokarmowe i bakterie wywołujące próchnicę. Zabieg ten przeprowadza się w gabinecie dentystycznym i jest on całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Przy użyciu piaskarki i odpowiedniej ilości wody pod ciśnieniem w jamie ustnej rozpyla się drobny proszek, który dociera do wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Piaskowanie zębów zaleca się wykonywać średnio dwa razy w roku, ale wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Osoby pijące duże ilości kawy i herbaty, palące papierosy czy noszące aparat ortodontyczny powinny piaskowaniu poddawać się częściej. O tym zadecyduje jednak stomatolog podczas wizyty. Więcej o piaskowaniu poczytacie w naszym artykule blogowym.
Usuwanie kamienia nazębnego
Innym groźnym zjawiskiem dla naszych zębów jest kamień nazębny. To zmineralizowana płytka nazębna, która pojawia się już kilka godzin po umyciu zębów. Osad jest dość miękki, dlatego jeśli w tym czasie umyjemy zęby, jest duża szansa, że usuniemy ten osad. Jeśli jednak dojdzie do zmineralizowania i osad stwardnieje, wtedy pozostaje nam już tylko usuwanie kamienia nazębnego u dentysty. Skuteczną metodą na pozbycie się kamienia jest skaling, polegający na rozbijaniu twardego nalotu ultradźwiękami. Kamień nazębny powinno się usuwać nawet kilka razy w roku, w zależności oczywiście od tego, jak szybko powstaje on na zębach. Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego i pozwolić specjaliście ocenić, czy pojawił się już kamień. Wbrew pozorom kamień nazębny to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Prowadzi on bowiem do demineralizacji szkliwa, próchnicy, a nawet do niezwykle groźnej paradontozy. Powoduje również bolesne zapalenie dziąseł.
Fluoryzacja zębów
Ważnym elementem dbałości o zdrowie higieny jamy ustnej jest fluoryzacja, nazywana również lakierowaniem. To zabieg profilaktyczny, który polega na dostarczeniu zębom wysokiej dawki fluoru. Ma to na celu wzmocnienie szkliwa i zabezpieczenie zębów przed atakami bakterii. Lakierowanie często przeprowadza się po piaskowaniu. O tym, czy fluoryzacja zębów jest konieczna, zadecyduje dentysta podczas wizyty.