Skip to content

Lecząc, korzystamy z nowoczesnej technologii

Przychodnia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt zgodnie z najnowszymi technologiami. Posiadane urządzenia dają lekarzowi możliwość pełnej diagnostyki i leczenia według najwyższych standardów. Dostępność potrzebnego oprzyrządowania pozwala skrócić czas leczenia i zwiększyć jego skuteczność.

Wyjątkowy nacisk przykładamy też do procedur z zakresu higieny, dezynfekcji i sterylizacji, aby zapewnić pacjentom i personelowi bezwzględne bezpieczeństwo leczenia.

Jaki sprzęt wykorzystujemy w naszej pracy?

pantomograf

PANTOMOGRAF

W naszym centrum stomatologicznym wykorzystujemy aparat pantomograficzny Orthoralix 9200 – to wszechstronny i bardzo dokładny sprzęt, który pozwala na zaawansowaną diagnostykę stomatologiczną i ortodontyczną. Dzięki swobodnemu torowi ruchu głowicy rentgenowskiej, pacjent nie musi męczyć się z niewygodną kasetą wkładaną do ust w przypadku zdjęć punktowych. Urządzenie wyposażone jest w lasery centrujące (nieszkodliwe i w pełni bezpieczne dla pacjenta), dzięki którym łatwo jest ustalić najlepszą pozycję do wykonania zdjęcia. Pacjent może przyjąć wygodną pozycję w której zostanie wykonane zdjęcie.

Aparat umożliwia wykonanie specjalistycznych projekcji zębów i konkretnych elementów twarzoczaszki – w standardowych opcjach wykonać można: pantomografię standardową, pantomografię dziecięcą, zdjęcie uzębienia prostopadłego, półpantomogram, zdjęcia stawów, zatok.

rentgen punktowy

RENTGEN  STOMATOLOGICZNY  PUNKTOWY

Aparat rentgenowski Gendex Expert DV to wewnątrzustny aparat RTG. Służy do wykonywania zdjęć pojedynczych zębów, ze wzkazaniem do stosowania kiedy mamy spore prawdopodobieństwo, że pacjent zna „źródło” bólu, czyli właściwego zęba.  Aparat ten umożliwia wykonanie zdjęć pojedynczych zębów, zdjęć zgryzowych oraz zgryzowo-skrzydłowych.  Aparat ten emituje minimalną dawkę promieniowana.

mikroskop stomatologiczny

MIKROSKOP STOMATOLOGICZNY

Jest urządzeniem optycznym pozwalającym w gabinecie dentystycznym wspomóc niedoskonałości oka ludzkiego. Jest źródłem silnego, skupionego światła i umożliwia powiększenie detali. Jego użycie daje szansę wykonywania pod pełną kontrolą wzroku najbardziej precyzyjnych nawet czynności. W jamie ustnej dostęp światła jest mocno ograniczony a rozmiary przestrzeni, na której operuje lekarz bardzo niewielkie. Stomatolog we wnętrzu zęba ma , dla przykładu , odnaleźć i opracować 3-4 kanały o długości ok. 2o mm każdy. Nierzadko też napotyka tam na pewne trudności, jak zagięcia kanałów, boczne, niewielkie, nietypowo położone odnogi, czy też złamane i pozostawione wcześniej narzędzia. Uporanie się z takimi komplikacjami, bez użycia mikroskopu jest praktycznie niemożliwe. Podobnie podczas innych zabiegów (np. mikrochirurgicznych), gdzie pewność i precyzja ruchów jest niezmiernie istotna, mikroskop zapewnia lekarzowi potrzebną ostrość widzenie.

endometr

ENDOMETR

Ma zastosowanie w leczeniu endodontycznym (kanałowym). Pozwala określić długość każdego z kanałów oraz położenie ręcznego bądź obrotowego narzędzia kanałowego, którym lekarz aktualnie pracuje. Najistotniejsze bowiem w skutecznym leczeniu kanałowym jest opracowanie a potem wypełnienie wszystkich kanałów na całej ich długości.

kątnica endodontyczna

KĄTNICA ENDODONTYCZNA

Stanowi narzędzie lekarza podczas opracowywania kanałów zęba. Pozwala na mechaniczną pracę na odpowiednio obniżonych obrotach. Użycie narzędzi obrotowych stanowi alternatywę dla powszechnie używanych instrumentów ręcznych, co znacznie usprawnia i przyspiesza zabieg i co za tym idzie skraca czas jego trwania. Obniżone obroty dają natomiast gwarancję ostrożnego i bezpiecznego poruszania się w obrębie kanału.

autoklaw

AUTOKLAW

Pozwala, po wcześniejszej dezynfekcji, na pełną sterylizację przyrządów i narzędzi za pomocą gorącej pary wodnej w podwyższonym ciśnieniu. Najdrobniejsze instrumenty pojedynczo zapakowane w odpowiednie torebki foliowo-papierowe pozostają sterylne, aż do ich otwarcie tuż przed zabiegiem. Stosowane procedury dezynfekcji i sterylizacji narzędzi są gwarancja bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i członków personelu.

piaskarka stomatologiczna

PIASKARKA STOMATOLOGICZNA

Pozwala na zastosowanie w jamie ustnej pacjenta metody piaskowania. Użycie strumienia różnych grubości piasku pozwala na usuwanie z zębów osadów a także, choć w ograniczony zakresie, opracowywanie próchnicy. Piaskowanie najczęściej znajduje zastosowanie w leczeniu niewielkich ubytków u dzieci i podczas lakowania. Stanowi wówczas alternatywę dla użycia narzędzi obrotowych. Stosuje się je też podczas usuwania kamienia i osadu, najczęściej w połączeniu z metodą ultradźwiękową.

automatyczny system czyszczenia

AUTOMATYCZNY SYSTEM CZYSZCZENIA I PIELĘGNACJI

Badania ankietowe wykazały, że największym problemem przy czyszczeniu instrumentów są: nadmiar oleju pozostający w instrumentach (wypływający w trakcie pracy końcówki), oraz plamy na dłoniach i stroju osoby czyszczącej.
Doskonałe rozprowadzanie środka pielęgnującego gwarantuje lepszy efekt oczyszczania. Połączenie działania chemicznego i fizycznego usuwa cząsteczki zabrudzeń na zewnątrz końcówki. QUATTROcare spray używany w systemie QUATTROcare zapewnia odpowiednie dozowanie i automatyczny proces oczyszczania w najlepszy możliwy sposób.