Lecząc, korzystamy z nowoczesnej technologii
Przychodnia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt zgodnie z najnowszymi technologiami. Posiadane urządzenia dają lekarzowi możliwość pełnej diagnostyki i leczenia według najwyższych standardów. Dostępność potrzebnego oprzyrządowania pozwala skrócić czas leczenia i zwiększyć jego skuteczność.
Wyjątkowy nacisk przykładamy też do procedur z zakresu higieny, dezynfekcji i sterylizacji, aby zapewnić pacjentom i personelowi bezwzględne bezpieczeństwo leczenia.
Jaki sprzęt wykorzystujemy w naszej pracy?
SKANER WEWNĄTRZUSTNY
PANTOMOGRAF
W naszym centrum stomatologicznym wykorzystujemy aparat pantomograficzny Orthoralix 9200 – to wszechstronny i bardzo dokładny sprzęt, który pozwala na zaawansowaną diagnostykę stomatologiczną i ortodontyczną. Dzięki swobodnemu torowi ruchu głowicy rentgenowskiej, pacjent nie musi męczyć się z niewygodną kasetą wkładaną do ust w przypadku zdjęć punktowych. Urządzenie wyposażone jest w lasery centrujące (nieszkodliwe i w pełni bezpieczne dla pacjenta), dzięki którym łatwo jest ustalić najlepszą pozycję do wykonania zdjęcia. Pacjent może przyjąć wygodną pozycję w której zostanie wykonane zdjęcie.
Aparat umożliwia wykonanie specjalistycznych projekcji zębów i konkretnych elementów twarzoczaszki – w standardowych opcjach wykonać można: pantomografię standardową, pantomografię dziecięcą, zdjęcie uzębienia prostopadłego, półpantomogram, zdjęcia stawów, zatok.
RENTGEN STOMATOLOGICZNY PUNKTOWY
Aparat rentgenowski Gendex Expert DV to wewnątrzustny aparat RTG. Służy do wykonywania zdjęć pojedynczych zębów, ze wzkazaniem do stosowania kiedy mamy spore prawdopodobieństwo, że pacjent zna „źródło” bólu, czyli właściwego zęba. Aparat ten umożliwia wykonanie zdjęć pojedynczych zębów, zdjęć zgryzowych oraz zgryzowo-skrzydłowych. Aparat ten emituje minimalną dawkę promieniowana.
MIKROSKOP STOMATOLOGICZNY
Jest urządzeniem optycznym pozwalającym w gabinecie dentystycznym wspomóc niedoskonałości oka ludzkiego. Jest źródłem silnego, skupionego światła i umożliwia powiększenie detali. Jego użycie daje szansę wykonywania pod pełną kontrolą wzroku najbardziej precyzyjnych nawet czynności. W jamie ustnej dostęp światła jest mocno ograniczony a rozmiary przestrzeni, na której operuje lekarz bardzo niewielkie. Stomatolog we wnętrzu zęba ma , dla przykładu , odnaleźć i opracować 3-4 kanały o długości ok. 2o mm każdy. Nierzadko też napotyka tam na pewne trudności, jak zagięcia kanałów, boczne, niewielkie, nietypowo położone odnogi, czy też złamane i pozostawione wcześniej narzędzia. Uporanie się z takimi komplikacjami, bez użycia mikroskopu jest praktycznie niemożliwe. Podobnie podczas innych zabiegów (np. mikrochirurgicznych), gdzie pewność i precyzja ruchów jest niezmiernie istotna, mikroskop zapewnia lekarzowi potrzebną ostrość widzenie.
ENDOMETR
Ma zastosowanie w leczeniu endodontycznym (kanałowym). Pozwala określić długość każdego z kanałów oraz położenie ręcznego bądź obrotowego narzędzia kanałowego, którym lekarz aktualnie pracuje. Najistotniejsze bowiem w skutecznym leczeniu kanałowym jest opracowanie a potem wypełnienie wszystkich kanałów na całej ich długości.
KĄTNICA ENDODONTYCZNA
Stanowi narzędzie lekarza podczas opracowywania kanałów zęba. Pozwala na mechaniczną pracę na odpowiednio obniżonych obrotach. Użycie narzędzi obrotowych stanowi alternatywę dla powszechnie używanych instrumentów ręcznych, co znacznie usprawnia i przyspiesza zabieg i co za tym idzie skraca czas jego trwania. Obniżone obroty dają natomiast gwarancję ostrożnego i bezpiecznego poruszania się w obrębie kanału.
AUTOKLAW
Pozwala, po wcześniejszej dezynfekcji, na pełną sterylizację przyrządów i narzędzi za pomocą gorącej pary wodnej w podwyższonym ciśnieniu. Najdrobniejsze instrumenty pojedynczo zapakowane w odpowiednie torebki foliowo-papierowe pozostają sterylne, aż do ich otwarcie tuż przed zabiegiem. Stosowane procedury dezynfekcji i sterylizacji narzędzi są gwarancja bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i członków personelu.
PIASKARKA STOMATOLOGICZNA
Pozwala na zastosowanie w jamie ustnej pacjenta metody piaskowania. Użycie strumienia różnych grubości piasku pozwala na usuwanie z zębów osadów a także, choć w ograniczony zakresie, opracowywanie próchnicy. Piaskowanie najczęściej znajduje zastosowanie w leczeniu niewielkich ubytków u dzieci i podczas lakowania. Stanowi wówczas alternatywę dla użycia narzędzi obrotowych. Stosuje się je też podczas usuwania kamienia i osadu, najczęściej w połączeniu z metodą ultradźwiękową.
AUTOMATYCZNY SYSTEM CZYSZCZENIA I PIELĘGNACJI
Badania ankietowe wykazały, że największym problemem przy czyszczeniu instrumentów są: nadmiar oleju pozostający w instrumentach (wypływający w trakcie pracy końcówki), oraz plamy na dłoniach i stroju osoby czyszczącej.
Doskonałe rozprowadzanie środka pielęgnującego gwarantuje lepszy efekt oczyszczania. Połączenie działania chemicznego i fizycznego usuwa cząsteczki zabrudzeń na zewnątrz końcówki. QUATTROcare spray używany w systemie QUATTROcare zapewnia odpowiednie dozowanie i automatyczny proces oczyszczania w najlepszy możliwy sposób.
TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA
Tomografia komputerowa to najbardziej precyzyjne z dostępnych obecnie w stomatologii badań obrazowych. Jest urządzeniem zupełnie bezinwazyjnym i ze względu na niskie dawki promieniowania, w pełni bezpiecznym. Wykonuje jednocześnie wiele zdjęć rentgenowskich w różnych ujęciach i płaszczyznach. Następnie komputerowo zdjęcia te zostają przetworzone, aby uzyskać w pełni trójwymiarowy obraz wszystkich tkanek. Uzyskany efekt pozwala zobrazować znacznie więcej szczegółów, niż dwuwymiarowe zdjęcie rentgenowskie. Tomografia ma ogromne znaczenie w diagnostyce i planowaniu zabiegów szczególnie w implantologii, endodoncji oraz ortodoncji. Dzięki wykorzystaniu tomografii komputerowej zabiegi przeprowadzane są szybciej i precyzyjniej.