tel. 68 453-34-03
(kliknij aby zadzwonic)

Skontaktuj się z nami

contact-icon

68 453-34-03
603 562 883

Godziny przyjęć:
Pn - Pt od 8:00 do 20:00

Pracujemy również 2 soboty w miesiącu
- o szczegóły zapytaj w recepcji!

Oficjalny Partner

falubaz family logo
ZGrana rodzina - partner przychodni Denmed Logo
Od wielu lat przychodnia Denmed jest partnerem instytutu OralB Logo

Wyspecjalizowany zespół stomatologów w Den Med każdego dnia dba o to, by pacjenci na fotelach dentystycznych czuli się bezpiecznie i komfortowo. Nowoczesne wyposażenie, doświadczenie i życzliwy stosunek do pacjenta zwykle wystarcza, aby leczenie przebiegało bez nadmiernego stresu i napięcia. Bywają jednak pacjenci potrzebujący nieco więcej czasu i specjalnego podejścia.

Istnieje grupa pacjentów, u których obawa przed wizytą w gabinecie stomatologicznym przybiera formę paraliżującego strachu. Tak wysoki poziom lęku sprawie, iż pacjenci latami borykają się z bólem i innymi dolegliwościami zębowymi, nie mogąc zmobilizować się do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Mówimy wówczas o dentofobii.

Problem ten swe źródło najczęściej ma w nieprzyjemnych wspomnieniach z przeszłości, najczęściej z dzieciństwa. Kilkanaście lat temu poziom wyposażenia gabinetów i dostępność leków nie dawały personelowi możliwości uniknięcia nieprzyjemnych doznań podczas leczenia. Wcześniej też nie przywiązywano dużej wagi do tego, aby pacjenta, szczególnie dziecięcego oswoić z gabinetem, wytłumaczyć przebieg leczenia. Strach jest najczęściej następstwem braku poczucia kontroli i bezpieczeństwa podczas zabiegów stomatologicznych

Dentofobia jest poważnym problemem, bowiem sprawia, że unikamy regularnych zachowawczych wizyt u stomatologa, w rezultacie czego leczenie podejmujemy dopiero, gdy sytuacja jest już naprawdę poważna. Wiąże się to z wdrożeniem leczenia bardziej inwazyjnego, czasochłonnego i kosztownego. Często też kończy się koniecznością usunięcia zęba, którego stan jest tak poważny, że nie ma już szansy na wyleczenie.

Rozwiązanie problemu leży w psychice pacjenta. Strach przed leczeniem zębów zwykle jest nieuzasadniony i mocno wyolbrzymiony. Pacjenci, którym udało się go pokonać najczęściej nie mogą sobie wybaczyć, że zwlekali tak długo. Współczesna stomatologia pozwala całkowicie właściwie całkowicie wyeliminować bodźce bólowe. Zabiegi przebiegają znacznie krócej. Inne doznania jak ucisk czy drżenie nie są zupełnie dokuczliwe.

Musimy tylko dostać szansę, aby pacjenta przekonać. Jedyną drogą jest zbudowanie między pacjentem a lekarzem relacji zaufania. Jeśli zabieg przebiega w atmosferze spokoju, życzliwości i zrozumienia, pacjent powoli przekonuje się, że leczenie stomatologiczne nie musi wiązać się z bólem i niepewnością. Z wizyty na wizytę przychodzi coraz bardziej spokojny i odprężony.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to od odpowiedniego podejścia lekarza stomatologa zależy, czy pacjentowi uda się pokonać własne lęki. Naszym pacjentom staramy się gwarantować maksimum komfortu ? zapewnić nie tylko profesjonalną opiekę stomatologiczną, ale i poczucie bezpieczeństwa oraz spokój w czasie zabiegu.

Jeśli sytuacja jest wyjątkowo trudna, pacjentowi można podać łagodne środki uspokajające i wyciszające.