Skip to content

Bezbolesne leczenie zębów

Próchnica niszczy zęby

Działanie próchnicy polega na niszczeniu twardej struktury zęba przez kwasy pochodzenia bakteryjnego. Bakterie znajdujące się w tak zwanej płytce nazębnej mają zdolność przetwarzania cukrów w kwasy, które stopniowo i konsekwentnie niszczą twarde struktury zęba. Tkanki ulegają stopniowemu odwapnieniu, tracą swoją twardość i wytrzymałość. Problemem ten dotyka w Polsce 80% dzieci, 92% młodzieży oraz prawie wszystkich dorosłych.  Bezbolesne leczenie zębów z próchnicy polega na usunięciu całej chorej tkanki i uzupełnieniu powstałego ubytku materiałem wypełnieniowym (potocznie zwanym plombą).

Aparat na zęby

Marzysz o pięknym uśmiechu, prostych zębach i prawidłowym zgryzie? Zgłoś się do nas!

Bezbolesne leczenie próchnicy

Zadbaj o kondycję swoich zębów i lecz je zanim potrzebne będzie leczenie kanałowe

Wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna. Ciesz się pięknymi zębami – czaruj uśmiechem i zniewalającym blaskiem

Protetyka

Protezy, korony, mosty. Uzupełnij braki w uzębieniu – ciesz się pięknym i szerokim uśmiechem

Dentysta dla dzieci

Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Dbamy o to, aby czuło się u nas bezpiecznie i komfortowo.

Rentgen stomatologiczny

Stomatolog bezpośrednio w gabinecie może wykonać rentgenowskie zdjęcie Twojego uśmiechu!

Oczyszczanie zęba

Oczyszczanie zęba z chorej tkanki zwykle odbywa się mechanicznie z użyciem wiertła, metodą tzw. borowania. Istnieje też alternatywny sposób opracowywania ubytków z wykorzystaniem metody abrazji powietrznej. Odwapniona, miękka tkanka jest usuwana za pomocą strumienia drobnego piasku, który pod ciśnieniem jest precyzyjnie kierowany na ubytek. Jest to jednak metoda bardziej czasochłonna i ma ograniczone zastosowanie.

Ewentualne nieprzyjemne dolegliwości, które może odczuwać pacjent podczas zabiegu związane są z efektem drżenia i reakcją na podwyższona temperaturę, będącą wynikiem tarcia wiertła o powierzchnię. Może to podrażniać wewnętrzną, silnie ukrwioną i unerwioną część zęba, co bywa odbierane jako ból. Stosowane współcześnie środki znieczulające właściwie całkowicie, nawet w silnych stanach zapalnych eliminują bodźce bólowe. Lekarze dziś mają pełne możliwości delikatnie i precyzyjnie podać lek znieczulający odpowiedni dla każdego pacjenta, niezależnie od wieku i stanu zdrowia.

Bezbolesne leczenie próchnicy

Żadne znieczulenie nie eliminuje jednak ucisku, czy doznań dźwiękowych. Często jest tak, że to właśnie te odczucia napawają pacjenta największym strachem. Dlatego że lęki, które przynosi ze sobą do dentysty, wynikają głównie z przykrych doświadczeń z przeszłości. Nowoczesna technologia, którą dysponuje stomatologia sprawia, że metody leczenia skrajnie różnią się od tych sprzed lat. Dokładna diagnostyka pozwala lekarzowi właściwie interpretować objawy i podejmować trafne decyzje w kierunku ich rozwiązywania. Stosowane narzędzia obrotowe, które zwykle budzą najwięcej przykrych skojarzeń, pracują teraz na dużo wyższych obrotach. Daje to możliwości opracowywania tkanek zęba szybciej, skuteczniej i znacznie mniej dotkliwie. Trzeba pamiętać, że poziom dolegliwości w trakcie zabiegu wynika przede wszystkim z wielkości ubytku. Częste wizyty stomatologiczne pozwalają lekarzowi przeprowadzić zlokalizować i wyleczyć ubytki niewielkie. Jest ono nieporównywalnie łatwiejsze i znacznie tańsze. Pacjenci przestrzegający regularnych wizyt kontrolnych zwykle nie znają bólu ani przed ani w trakcie leczenia.

Bezbolesne leczenie zębów

Wyobrażenia o cierpieniu, który towarzyszyć musi zabiegom stomatologicznym, zupełnie nie mają już odzwierciedlenia w rzeczywistości. Największą sztuką jest jednak przekonanie o tym wystraszonego pacjenta. Wiemy z doświadczenia, że kluczem do tego niezależnie od wieku jest zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego tak wiele wysiłku wkładamy w to, aby wnętrze przychodni uczynić jak najbardziej przyjaznym. Serdeczność, otwartość i profesjonalizmem personelu medycznego pozwala zyskać zaufanie pacjenta i sprawić, by w gabinecie poczuł się przyjemnie i bezpiecznie. Wówczas każdy, nawet najpoważniejszy zabieg okazuje się być zupełnie znośnym a czasem nawet sympatycznym.