Protetyka – protezy, korony, mosty
Nowoczesne rozwiązania protetyczne
Zmęczeni bólem lub przerażeni perspektywą trudnego i długiego leczenia pacjenci ciągle jeszcze bardzo często sugerują usunięcie zęba, jako najlepsze rozwiązanie ich problemu. Współczesna stomatologia ucieka się jednak do ekstrakcji wyłącznie w ostateczności. Są dziś możliwości leczenia i odbudowy zębów nawet w bardzo złym stanie. Zdarzają się jednak przypadki, gdy nie pozostaje nic innego, jak tylko złożyć broń i sięgnąć po… kleszcze ekstrakcyjne. Wydawać by się mogło, że podjęcie tego kroku zakończy problem ostatecznie. Nic bardziej błędnego. Zaraz po wygojeniu się rany poekstrakcyjnej trzeba bowiem jak najszybciej powstałą lukę uzupełnić.
Aparat na zęby
Marzysz o pięknym uśmiechu, prostych zębach i prawidłowym zgryzie? Zgłoś się do nas!
Bezbolesne leczenie próchnicy
Zadbaj o kondycję swoich zębów i lecz je zanim potrzebne będzie leczenie kanałowe
Wybielanie zębów
Stomatologia estetyczna. Ciesz się pięknymi zębami – czaruj uśmiechem i zniewalającym blaskiem
Protetyka
Protezy, korony, mosty. Uzupełnij braki w uzębieniu – ciesz się pięknym i szerokim uśmiechem
Dentysta dla dzieci
Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Dbamy o to, aby czuło się u nas bezpiecznie i komfortowo.
Rentgen stomatologiczny
Stomatolog bezpośrednio w gabinecie może wykonać rentgenowskie zdjęcie Twojego uśmiechu!
Konsekwencje ubytków w jamie ustnej
Najbardziej widoczne są estetyczne konsekwencje braków w uzębieniu. Dotyczy to nie tylko zębów przednich. Długotrwałe braki w odcinku bocznym prowadzą do zapadania się policzków, powstawania zmarszczek i bruzd wokół ust. To defekty urody niewiele mniejsze, niż przysłowiowy brak jedynki. Estetyka nie jest jednak jedynym powodem, dla którego braki w uzębieniu, trzeba uzupełniać. Pozostawienie luki z pewnością spowoduje pochylenie się i przesunięcie zębów sąsiednich. To prowadzi do kłopotów ze zgryzem a ponadto zęby pochylone trudniej czyścić i szybciej dochodzi do powstawania kamienia i rozwijania się próchnicy. Zwykle zapominamy również, że pozbywając się zębów, szczególnie trzonowych pozbywamy się niezbędnego narzędzia do rozdrabniania i miażdżenia pokarmów.
Rodzaje uzupełnień ubytków – protetyka stomatologiczna
Protetyka stomatologiczna daje możliwości wstawiania brakujących zębów w postaci uzupełnień stałych (trwale osadzonych w ustach), bądź ruchomych (wyjmowanych). Do uzupełnień stałych należą korony i mosty a do ruchomych protezy: osiadające, szkieletowe czy teleskopowe.
Korona jest porcelanową (najczęściej) czapeczką wymodelowaną na kształt i barwę naturalnego zęba. Ukrywa ona w głębi mniejszą czapeczkę metalową (ze stopu metali nieszlachetnych,lub na bazie złota), która wzmacnia konstrukcję i zacementowana jest na odpowiednio oszlifowany ząb. Czasem, gdy ząb jest bardzo zniszczony trzeba przed osadzeniem korony dodatkowo wzmocnić go wklejonym do wnętrza korzenia trzpieniem (wkładem) odlanym z metalu, bądź wykonanym z włókien szklanych. Korona chroni ząb przed złamaniem i dalszym zniszczeniem oraz doskonale imituje naturę. Jeśli między dwoma koronami zawiesimy trzeci porcelanowy ząb, możemy uzupełniać istniejące w uzębieniu luki. Taką konstrukcję nazywamy mostem, bowiem na dwóch filarach z naturalnych zębów oparte jest przęsło ( bądź przęsła) uzupełniające brak. Korony i mosty osadzane są na stałe a oczyszcza się je jak własne zęby, bez potrzeby wyjmowania.
W wyżej omówiony sposób można uzupełniać jednak jedynie niewielkie braki. Jeśli zostało utracone wiele zębów, trzeba rozważyć wykonanie protezy. Najprostszą jest proteza akrylowa, w której sztuczne zęby zmocowane są w akrylowej płycie leżącej na podniebieniu i dziąsłach. Taka konstrukcja bardzo obciąża kość i tkanki miękkie w jamie ustnej i nie zapewnia najlepszego utrzymania w ustach. Znacznie lepsze efekty w tym zakresie daje zastosowanie protezy szkieletowej, gdzie metalowy, indywidualnie dostosowany szkielet za pomocą klamer i cierni ciasno osadza protezę na zębach własnych pacjenta. Aby dodatkowo wzmocnić utrzymanie można zastosować również szereg precyzyjnych elementów metalowych jak zatrzaski, zasuwy czy teleskopy, które choć pozwalają na łatwe wyjmowanie protezy do oczyszczenia, zapewniają stabilne utrzymanie i w pełni komfortowe użytkowanie.
CENY
PROTETYKA – ODTWORZENIE PIERWOTNYCH WARUNKÓW ZGRYZOWYCH
Inlay/onlay kompozytowy
1200 zł
Inlay/onlay porcelanowy
1800 zł
Wkład koronowo-korzeniowy lany (metal nieszlachetny)
500 zł
Szlifowanie pod koronę wraz z koroną ochronną
250 zł
Usunięcie korony protetycznej
250 zł
Korona licowana porcelaną (metal nieszlachetny)
1200 zł
Schodek pełnoceramiczny
250 zł
Korona pełnoceramiczna
2000 zł
Korona porcelanowa na cerkonie
2200 zł
Frezowanie korony
w cenie
Proteza akrylowa (łuk)
1600 zł
Proteza akronowa/acatalowa (łuk)
2200 zł
Zatrzask / zasuwa
1000 zł
Proteza szkieletowa
2600 zł
Naprawa protezy
300 zł
Dostawienie zęba / klamry do protezy
300 zł
Siatka metalowa wzmacniająca
350 zł
Podścielenie protezy
600 zł
Szyna relaksacyjna
500 zł
Szyna relaksacyjna – specjalna
1000 zł