Skip to content

Wybielanie zębów

Powody przebarwienia zębów

Kolor zębów warunkuje obecność w ich tkankach barwników różnego pochodzenia. Szkliwo zęba pierwotnie jest przezierne, a obecna pod nim zębina ma kolor kości słoniowej. Kontakt z określonymi substancjami chemicznymi (np. antybiotykami z grupy tetracykin, nadmiernymi ilościami fluoru w wodzie pitnej), jak również urazy mechaniczne zębów, czy ich zawiązków, mogą powodować odkładanie się w strukturze zębiny barwników zmieniających naturalny kolor uzębienia, nadając im odcień żółty, pomarańczowy, brunatny, bądź sinawo-szary. Podobny efekt niekiedy może powstać w zębach leczonych kanałowo. Te głębokie zmiany barwy niemożliwe są do usunięcia za pomocą zabiegów higienicznych (tak domowych, jak i profesjonalnych), jak to dzieje się zwykle z przebarwieniami na skutek palenia tytoniu, picia kawy, czy herbaty. Szczególnie pacjentom z takimi problemami proponowane jest wybielanie zębów.

wybielanie zębów zielona góra

Chemiczne wybielanie zębów – DenMed Zielona Góra

Do wybielania stosuje się we współczesnej stomatologii całkowicie bezpieczne i bardzo skuteczne preparaty zawierające nadtlenek wodoru i nadtlenek karbamidu. Podczas zabiegu dochodzi do reakcji utleniania, która powoduje uwalnianie obecnych w tkankach zęba barwników, dając efekt rozjaśnienia. W przypadku przebarwionych zębów martwych preparat taki aplikowany jest do komory zęba, po jej uprzednim przygotowaniu. W przypadku zębów żywych zwykle stosuje się tak zwane nocne wybielanie nakładkowe.

Metoda ta wymaga od nas kilku wizyt w gabinecie. Podczas pierwszej lekarz wykonuje wycisk, na bazie którego w pracowni protetycznej zostaje wykonana dla pacjenta indywidualna, elastyczna nakładka, w którą już w domu będziemy aplikować otrzymany od lekarza żel i umieszczać na zębach zgodnie z zaleceniami.Podobne wyniki uzyskuje się też podczas wybielania bezpośrednio w gabinecie. Lekarz w czasie wizyty może zaaplikować preparat o podobnym składzie chemicznym, ale o dużo większym stężeniu.

CENY

ESTETYKA – WYBIELANIE, LICÓWKI

Wybielanie zębów (łuk)

700 zł

Wybielanie zęba martwego – pierwsza wizyta

200 zł

Wybielanie zęba martwego – kolejna wizyta

150 zł

Wybielanie gabinetowe – lampa – pierwsza wizyta

800 zł

Wybielanie gabinetowe – lampa – wizyta odświeżająca

400 zł

Kosmetyczne olicowanie materiałem światłoutwardzalnym

500 zł

Licówka porcelanowa

1600 zł