Skip to content

Korekta wyglądu zębów

Stomatologia estetyczna – licówki, korony, nakładki

Bywają okoliczności, że zęby nie wymagają leczenia z tytułu próchnicy, ale pacjenci nie są po prostu zadowoleni z ich wyglądu. Jeśli nie są to poważne zmiany wymagające interwencji ortodonty ani rozległe urazy wymagające odbudowy protetycznej, lekarz może zaproponować odtworzenie lub korektę kształtu zębów nadbudowując za pomocą materiału wypełnieniowego lub delikatnie szlifując kontury. Dzięki temu ma możliwość zęba lekko skrócić, wydłużyć czy przemodelować, co pozwoli dopasować jego długość i kształt do zębów sąsiadujących.

Aparat na zęby

Marzysz o pięknym uśmiechu, prostych zębach i prawidłowym zgryzie? Zgłoś się do nas!

Bezbolesne leczenie próchnicy

Zadbaj o kondycję swoich zębów i lecz je zanim potrzebne będzie leczenie kanałowe

Wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna. Ciesz się pięknymi zębami – czaruj uśmiechem i zniewalającym blaskiem

Protetyka

Protezy, korony, mosty. Uzupełnij braki w uzębieniu – ciesz się pięknym i szerokim uśmiechem

Dentysta dla dzieci

Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Dbamy o to, aby czuło się u nas bezpiecznie i komfortowo.

Rentgen stomatologiczny

Stomatolog bezpośrednio w gabinecie może wykonać rentgenowskie zdjęcie Twojego uśmiechu!

wybielanie zębów zielona góra

Diastema

Kolor i przezierność materiału użytego do korekty będą idealnie dopasowane do naturalnej barwy uzębienia i granica dokonanych zmian nie będzie w żaden sposób dostrzegalna. Zabiegi te nie są nieprzyjemne, a efekt jest widoczny od zaraz. W ten sam sposób można też w określonych przypadkach zamykać niepożądane luki pomiędzy zębami tzw. diastemy. Ich obecność często utrudnia i komplikuje codzienną higienę. Diastema miedzy górnymi siekaczami bywa dla wielu osób źródłem kompleksów, a jej likwidacja może podnieść samoocenę i samozadowolenie

Licówki

Licówki to rozwiązania stomatologii estetycznej, po które dziś sięgają nie tylko celebryci, ale i wszystkie osoby, którym szczególnie zależy na idealnym pod względem koloru i kształtu wyglądzie uśmiechu. Jest to metoda trwałej korekty zębów dla celów głównie estetycznych. Licówki to bardzo cienkie, indywidualnie przygotowane płytki z porcelany, które zostają na stałe osadzone na uprzednio oszlifowane od strony przedniej zęby naturalne. Licówki doskonale maskują wszelkie przebarwienia, także te, których nie udaje się wybielić chemicznie i pozwalają w dość istotnym zakresie zmienić kształty zębów. Ich trwałość przy zachowaniu właściwej higieny i stosowaniu zaleceń lekarza szacuje się na 10-15lat.

Korony

Korony porcelanowe to rozwiązania protetyczne, które wymagają rozleglejszej niż licówki ingerencji w strukturę zęba. Zostaje on zeszlifowany z każdej powierzchni tak, aby możliwe było osadzenie porcelanowej czapeczki odtwarzającej całkowicie koronę zębową. Ponieważ to wygląd korony głownie odpowiada za estetykę uśmiechu, profesjonalnie wykonane korony porcelanowe pozwalają zupełnie odmienić jego wymiar. Wskazaniem do wykonania koron protetycznych są znaczne ubytki struktury zębów naturalnych, powstałe w wyniku wielokrotnego leczenia, szczególnie kanałowego, urazu i złamania ale także defekty estetyczne, których nie można zniwelować w inny, mniej inwazyjny sposób.

Korony protetyczne osadzane są na stałe i wymagają szczególnych zabiegów higienicznych ale przy właściwym postępowaniu wykazują się dużą trwałością i wytrzymałością. Dzisiaj powszechnie stosowane są korony wykonane z porcelany, indywidualnie dla każdego pacjenta w laboratorium protetycznym. Porcelana, jako tworzywo kruche z natury, musi mieć ukryty wewnątrz szkielet wzmacniający. Strukturę tę najczęściej wykonuje się z bezpiecznego dla organizmu stopu metali nieszlachetnych lub szlachetnych i pokrywa warstwą precyzyjnie dobranej kolorystycznie porcelany. Metal w koronie może zostać zastąpiony nowoczesnym spiekiem ceramicznym, który przejmuje jego funkcję. Takie korony nazywamy pełnoceramicznymi. Pozwalają one dzięki wyższej przezierności i dobremu przewodzeniu światła, praktycznie idealnie imitować naturalny wygląd.

Dziś już właściwie nie wykonuje się powszechnych dawniej koron metalowych. Choć ich funkcja była taka sama, to ich mało estetyczny wygląd już nie spełnia oczekiwań pacjentów. Obecnie korona protetyczna ma nie tylko odtwarzać narząd potrzeby gryzieniu i rozdrabnianiu pokarmów ale w równej mierze kształtować estetykę uśmiechu. Kolor uzupełnień protetycznych bywa dostosowywany nie tylko do koloru zębów naturalnych ale także do karnacji czy koloru włosów a ich kształt do kształtu twarzy czy sylwetki.

Dzisiejsze możliwości technologiczne pozwalają doskonale podkreślić urodę ujmującym uśmiechem.