Skip to content

Stomatologia dziecięca

Aparat na zęby

Marzysz o pięknym uśmiechu, prostych zębach i prawidłowym zgryzie? Zgłoś się do nas!

Bezbolesne leczenie próchnicy

Zadbaj o kondycję swoich zębów i lecz je zanim potrzebne będzie leczenie kanałowe

Wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna. Ciesz się pięknymi zębami – czaruj uśmiechem i zniewalającym blaskiem

Protetyka

Protezy, korony, mosty. Uzupełnij braki w uzębieniu – ciesz się pięknym i szerokim uśmiechem

Dentysta dla dzieci

Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Dbamy o to, aby czuło się u nas bezpiecznie i komfortowo.

Rentgen stomatologiczny

Stomatolog bezpośrednio w gabinecie może wykonać rentgenowskie zdjęcie Twojego uśmiechu!

W dzisiejszych czasach dentysta nie jest już takim „potworem” jak kiedyś. Dzieci coraz częściej i coraz chętniej odwiedzają gabinety stomatologiczne. Jako świadomi ogromnego problemu jakim jest strach przed stomatologiem, proponujemy Państwu specjalnie aranżowane wizyty adaptacyjne. Odpowiednia aklimatyzacja dziecka w gabinecie dentystycznym pozwoli w przyszłości uniknąć problemów ze strachem przed lekarzem i sprzętem w gabinecie.

Aby Państwa pociecha nabrała prawidłowych zachowań (w kwestii higieny jamy ustnej) i by wiedziała, że wizyta u dentysty to nic strasznego, zapoznamy młodego pacjenta z tym co może spotkać go u dentysty.

Oczywiście do takiej wizyty rodziców zachęcamy od najmłodszych lat, gdy tylko maluszek ma już ząbki. Najlepszym wiekiem na taką wizytę jest okolica 2-3 roku życia (choć jest to sprawa indywidualna, może to być szybciej, później).

Wizyta adaptacyjna prowadzona jest w gabinecie przyjaznym dziecku ? dzieckiem zajmuje się wykwalifikowany lekarz stomatolog, który wie jak podejść dziecko by nie zniechęcić go już na początku. Staramy się do każdego maluszka podejść indywidualnie i zachęcić go do rozmowy, do zabawy, bo musimy zdobyć jego zaufanie.

Dziecko podczas takiej wizyty jest oswajane z wyposażeniem gabinetu, z ubiorem dentysty, który może mu się początkowo wydać dość surowy, ze sprzętem. Dziecko na wizycie adaptacyjnej może za przyzwoleniem lekarza dotknąć sprzętów (tych które nie stwarzają zagrożenia) i zapoznać się z nimi lepiej. Na wizycie adaptacyjnej lekarz zaprezentuje także dziecku jak ważna jest profilaktyka.

Niezwykle ważne jest by dziecku od najmłodszych lat wpajać zasady prawidłowego szczotkowania zębów. Lekarz stomatolog pokaże dziecku w formie zabawy jak prawidłowo szczotkować zęby  i opowie o tym co robić by uchronić je przed próchnicą.

Staramy się nie zniechęcić dziecka, dlatego też instruktaż ten sprowadzamy do swego rodzaju zabawy. Nie przeprowadzamy na wizycie adaptacyjnej żadnych zabiegów ? jeśli dziecko wyrazi zainteresowanie i będziemy „widzieli”, że jest już na tyle ufne i czuje się bezpiecznie, możemy pokazać mu wnętrze jamy ustnej za pomocą kamery wewnątrzustnej  nieco starszym dzieciom sprawia to wiele frajdy!

Instrukcje dla młodej mamy

Jesteś młodą mamą i chcesz zadbać o swoje dziecko od pierwszych miesięcy jego życia – tyczy się to także odpowiedniej higieny jamy ustnej. Póki co Twój maluszek żywi się głównie mlekiem, jednak już za chwilę do jego diety wprowadzisz inne pokarmy. Jeśli chcesz wiedzieć jak najlepiej zadbać o dziąsła maluszka i jego przyszłe ząbki, a nie wiesz lub zwyczajnie wolisz zapytać profesjonalisty – zgłoś się do nas! Czekamy na Ciebie!